Kā es ārsts varu piedalīties Genoma datubāzes veidošanā?
Genoma datubāzes veidošanā piedalās dažās Latvijas ārstniecības iestādes kā arī individuāli specialitāšu un ģimenes ārsti, pateicoties kuriem ir iespējams izveidot Latvijas iedzīvotāju populāciju reprezentējošu biobanku. Pašlaik, pastiprināta pētnieku interese ir pievērsta otrā tipa diabēta un citu endokrīno slimību izpētei, un visi ārsti, kuru pacienti atbilst noteiktiem pētniecības kritērijiem, var piedalīties Genoma datubāzes veidošanā. Sīkāka informācija pētījumu OPTIMED ir pieejama šeit.
Genoma datubāze aicina visus ārstus, kas vēlētos piedalīties datubāzes veidošanā interesēties sūtot epastu uz vigdb@biomed.lu.lv vai zvanot pa telefonu Vitai Rovītei +371 67473083 (darba laikā).
Kā es ārsts varu izmantot Genoma datubāzi pētniecībai?
Tā kā Genoma datubāze uzglabā dažādu diagnožu pacientu un arī veselās populācijas pārstāvju bioloģiskos materiālus un veselības datus, iespējams šo resursu izmantot pētniecības veikšanā vai studiju darbu izstrādē. Pēdējo 10 gadu laikā sadarbībā ar Genoma datubāzi daudzi ārsti ir izstrādājuši savus rezidentūras un/vai doktorantūras darbus, kā arī pētījuši dažādus pacientu veselības aprūpes aspektus.
Genoma datubāze aicina interesentus, kuri vēlas sadarboties studiju darbu izstrādē vai pētniecībā sazināties sūtot epastu uz vigdb@biomed.lu.lv vai zvanot pa telefonu Vitai Rovītei +371 67473083 (darba laikā).
Detalizēts apraksts Genoma datubāzes veidošanu un sasniegtajiem rezultātiem publicēts Journal of Epidemiology. Saite uz publikāciju šeit
Kopš darbības sākuma Genoma datubāzes veidošanā ir bijušas iesaistītas sekojošas medicīniskās iestādes:
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Latvijas Onkoloģijas centrs, Rīgas Austrumu Klīniskā Universitātes slimnīca "Linezers", "Gaiļezers", "Biķernieki", “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs“, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas 1.slimnīca, Liepājas onkoloģiskā slimnīca , Daugavpils onkoloģiskā slimnīca, Rīgas Dzemdību nams, SIA Latvijas dermatoloģijas institūta klīnika, Klīnika „Piramīda“ (Y hromosomas pētījumi), Latvijas Stomatoloģijas institūts, Veselības centrs 4, Pansionāts „Raudas“, Smārdes pagasts, Tukums, Rīgas Stradiņa Universitāte Cilvēka molekulārās ģenētikas zinātniskā laboratorija, Daugavpils Reģionālā slimnīca, SIA „Vesels“, SIA „Dziedniecība“, Juglas Medicīnas centrs, SIA „Jaunķemeri“, SIA "Dzelzceļa veselības centrs", Diabēta centrs, SIA LU Medicīniskās pēcdiploma izglītības institūta privātprakse, SIA „Dzirciema poliklīnika“, Medicīnas centrs „Elite“, Jelgavas poliklīnika, U. Mauriņa vēnu centrs, SIA „Ortopēdijas, sporta traumatoloģijas un mugurkaula ķirurģijas klīnika „ORTO“, „Valeo“, RP SIA PVAC „Ziepniekkalns“, A/S VCA Veselības centrs „Pļavnieki“, Medicīnas SIA „AURA-R“, SIA „VASU“ - Klīnika „Jūsu Ārsti“, kā arī daudzu citu specialitāšu un ģimenes ārstu privātprakses.
Pateicamies visiem mūsu sadarbības partneriem!